کد خبر: ۹۹۶۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴ 23 September 2021

  مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز از انتقال واحدهای صنفی آلاینده و کارگاه‌های آبکاری، موضوع بند ۲۰ جدول مشاغل و صنوف مزاحم، به خارج از شهر و استقرار در شهرک‌های صنعتی خبر داد.

ابراهیم محمدی در جلسه ساماندهی واحدهای صنفی آلاینده با حضور رئیس اداره حفاظت محیط زیست تبریز، رئیس اداره نظارت و پایش، مدیر امکان‌سنجی شهرک‌های صنعتی و اعضای اتحادیه آینه و آبکاران، اظهار کرد: فاضلاب‌های حاصل از فعالیت صنوف آبکاری به لحاظ وجود فلزات سنگین و میزان تأثیرگذاری بالا بر حوزه‌های آبی بسیار خطرناک و تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان است.

وی با اشاره به مشکلات و عوارض ناشی از این واحدها برای سلامتی شهروندان، بر تسریع انتقال آن‌ها به خارج از شهر و استقرار در شهرک‌های صنعتی تاکید کرد.

وی با تاکید بر این‌که هیچ واحد صنفی آلاینده و مزاحمی در سطح شهر مجاز به فعالیت نیست و با واحدهای غیرمجاز، برخورد قضایی انجام خواهد گرفت، اعلام کرد: در این نشست مقرر شد تا کارگاه‌های آبکاری مجاز و غیرمجاز توسط اتحادیه آبکاران شناسایی و با ارسال لیست تکمیلی به سازمان معرفی شوند.

به گزارش تابناک تبریز، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، محمدی افزود: با هماهنگی اتحادیه آبکاران و طلافروشان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان، مقرر شد تل جلسه‌ای با اولویت تعیین زمین کارگاهی و در صورت امکان ایجاد شهرک تخصصی آبکاران در هفته آینده تشکیل شود.

انتهای پیام 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار