وی گفت: بسته رایگان شش ماهه ۶۰ گیگابایتی در اختیار اساتید حوزه و دانشگاه، بسته ۴۰ گیگابایتی در اختیار معلمان و بسته ۳۰ گیگابایتی در اختیار دانشجوویان و طلاب قرار می‌گیرد.

 باید دستیابی دانش آموزان به اهداف متعالی تسهیل شود 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نظام تعلیم و تربیت باید دستیابی دانش آموزان را به اهداف متعالی تسهیل کند.
آقای عیسی زارع پور در مراسم بازگشایی یکی از مدارس استعداد‌های درخشان در منطقه یک آموزش و پرورش با تبریک هفته دفاع مقدس افزود: یاد و خاطره مجاهدت‌های ایثارگرانی را گرامی می‌داریم که اجازه ندادند یک وجب از خاک کشورمان دست کسی بیفتد و آرامش و امنیت امروز کشورمان را مدیون شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم هستیم.
وی با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و فرارسیدن اربعین حسینی افزود: همه دوست داشتیم این ایام در مسیر نجف به کربلا باشیم که این توفیق به سبب شیوع کرونا نصیب خیلی‌ها نشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش با تبریک بازگشایی مدارس و آرزوی برطرف شدن شر ویروس کرونا از دامن بشریت و زندگی هدفمند براساس انگیزه گفت: آنچه اهداف ما را می‌سازد باور‌ها و شیوه نگاه ما به زندگی است و هدف دانش آموزان فقط نباید درس خواندن باشد و باید در همه حوزه‌ها خودشان را بسازند چرا که فرصت نوجوانی بهترین فرصت است و دیگر تکرار نمی‌شود.
زارع پور افزود: به نمایندگی از هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران خدمت شما رسیدم تا عرض کنم شما سرمایه و چشم امید کشور هستید و باید با هدف گذاری درستی که در زندگی تان می‌کنید، آینده را بسازید.
وی گفت: ما در خیلی از حوزه‌ها خوش درخشیده ایم و در همین شرایط کرونایی که همه دنیا برای دستگاه تولیدکننده اکسیژن در مضیقه بودند ما جزو پنج شش کشوری بودیم که دستگاه‌های اکسیژن ساز را تولید می‌کردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: موفقیت‌های دیگر کشورمان در حوزه علوم و صنایع مربوط به نانو، هسته‌ای، نظامی و موشکی را مدیون دانشمندان جوانی هستیم که در پشت همین میز و نیمکت‌ها تربیت شده اند.
زارع پور گفت: به عنوان متولی سازمان فضایی در آینده نزدیک خبر‌های خوشی از افتخارات جوانانمان در حوزه فضایی خواهیم داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش به فرصت‌های بی نظیری که فضای مجازی برای بشر خلق کرده است، اشاره کرد و گفت: در عین حال فضای مجازی آسیب‌ها و آفت‌هایی هم دارد به ویژه دانش آموزان باید مراقب باشند که این فضا برای آن‌ها مشغولیت‌های کاذب ایجاد نکند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: فردگرایی و توسعه پیدا نکردن مهارت‌های اجتماعی از دیگر آفت‌های استفاده نادرست از فضای مجازی است.
آقای زارع پور در ادامه سوالی برای دانش آموزان طرح کرد و گفت: حتما برای پاسخ دهندگان به این سوال جوایزی در نظر خواهیم گرفت و سوال ما این است که چالش‌ها و آفت‌های فضای مجازی چیست و چه کنیم دچار این آفت‌ها و چالش‌ها نشویم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه زنگ مدرسه را نواخت و با تقدیم دسته گل به تک تک دانش آموزان این دبیرستان، آن‌ها را روانه کلاس‌های درس کرد.

 چه کنیم دچار آفت‌های فضای مجازی نشویم؟ 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دانش اموزان پرسید: چالش‌ها و آفت‌های فضای مجازی چیست و چه کنیم دچار این آفت‌ها نشویم؟
آقای عیسی زارع پور ضمن نواختن زنگ آغاز به کار مدارس برای دانش آموزان سراسر کشور به ویژه دختران این دبیرستان آرزوی موفقیت و این پرسش را هم مطرح کرد.

آقای زارع پور در ادامه سوالی برای دانش آموزان طرح کرد و گفت: حتما برای پاسخ دهندگان به این سوال جوایزی در نظر خواهیم گرفت و سوال ما این است که چالش‌ها و آفت‌های فضای مجازی چیست و چه کنیم دچار این آفت‌ها و چالش‌ها نشویم؟