استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای دور دوم سفر نیز حدود ۱۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار به اضافه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب شده است که برای تمام شهرستان ها توازن در توزیع در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۱۱۰۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۱ 05 June 2023

به گزارش تابناک تبریز، عابدین خرم  بعد از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی و هم‌فکری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی با محوریت سفر استانی رئیس جمهور  اظهار کرد: در آستانه سفر اول استانی در سال گذشته، دو هزار پروژه ناتمام در استان وجود داشت که ۱۸۸ طرح با توجه به اهمیت و اولویت آنها تصویب شد.

وی افزود: در سال گذشته، ۳۰ پروژه عمده از مصوبات سفر اول در حوزه های مختلف به صورت قطعی به اتمام رسیده است و دنبال این بودیم که نهضت اتمام پروژه های نیمه تمام اتفاق بیفتد.
 
خرم ادامه داد: با پیگیری هایی که انجام گرفت مقرر شد سفر دور دوم رئیس جمهور به استان زودتر انجام شود و آذربایجان شرقی جزو استان های پیشقدم باشد تا اگر در مصوبات و منابع قبلی مشکلی وجود دارد در حل آنها تسریع شود.
 
استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: در این دوره دو کار ابتکاری در استان انجام شد؛ یکی اینکه صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی که می توانستند در استان نقش برجسته و مهم ایفا کنند به نهاد ریاست جمهوری دعوت شده و نشست مشترکی با حضور مدیران عامل بانک ها، مدیران برخی دستگاه ها همچون شستا، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد و تمام امکانات و اختیاراتی که می توانست در استان تاثیرگذار باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تفاهم‌نامه‌های خوبی امضا شد که ارزش مجموع آنها به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.
 
خرّم به آخرین وضعیت پروژه های سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: سال قبل ۲۲ هزار میلیارد تومان توسط دولت برای استان تعهد شده بود که علاوه بر آن ۱۴ هزار میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات مورد تصویب قرار گرفته بود. برای دور دوم سفر نیز حدود ۱۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار به اضافه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب شده است که برای تمام شهرستان ها توازن در توزیع در نظر گرفته شده است.
 
استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر هیچ پروژه نیمه‌تمام غیرفعالی در استان وجود ندارد و با مصوباتی که در دور دوم سفر استانی خواهیم گرفت اجرای پروژه‌ها با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت در زمان‌بندی تعیین‌شده شاهد بهره‌برداری از تمام پروژه‌ها باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار