طبق آمار مالی ارائه شده در ۴سال گذشته، بودجه مصوب و میزان تحقق درآمدهای شهرداری تبریز در این مدت روند رو به رشدی داشته است.
کد خبر: ۹۷۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸ 18 July 2021

به گزارش تابناک تبریز، بودجه ضمن اینکه مهم ترین ابزار مالی در مدیریت شهری است، قوی ترین و مهم ترین سند مالی، اجرایی سالانه شهرداری نیز به حساب می آید.

 در ماده ۲۳ آئین نامه مالی شهرداری ها، بودجه یک برنامه جامع مالی و در بردارنده کلیه خدمات و فعالیت هایی است که باید شهرداری در آن سال انجام دهد می باشد.  

بنابراین به صورت کلی می توان بودجه سالانه شهرداری، درصد تحقق درآمد و تناسب بودجه های جاری به بودجه های عمرانی را از مهمترین شاخص های ارزیابی عملکرد شهرداری ها دانست.

از طرفی دیگر تدوین برنامه ۵ ساله و چشم انداز ۱۲ساله شهر تبریز در این دوره از مدیریت شهری، باعث شد بودجه سالانه شهرداری از روال شخص محوری و رویداد محوری خارج و طبق برنامه ای از پیش تعیین شده، ارائه شود.

در این دوره از مدیریت شهری تبریز، به صورت مستمر و بر اساس اسناد منتشر شده قانونی، شاهد بهبود شاخص های بودجه ای بوده ایم.

علاوه بر این بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تبریز نسبت به بودجه سال ۱۳۹۵ رشدی نزدیک به سه برابر داشته است. البته این رشد یک باره اتفاق نیفتاده و به مرور زمان هر سال به صورت منطقی افزایش یافته است.

به صورت تقریبی، بودجه سال ۹۶، ۲۹هزار میلیاردریال، بودجه سال های ۹۷ و ۹۸، ۳۲هزار میلیاردریال، بودجه سال ۹۹، ۴۷هزار میلیاردریال و بودجه سال ۱۴۰۰، ۷۳هزارمیلیاردریال است.

همچنین میزان تحقق درآمد شهرداری تبریز در سال ۹۶، ۷۲درصد، در سال ۹۷، ۶۵درصد، در سال ۹۸، ۱۳۶درصد بوده و در سال ۹۹، ۱۱۲ درصد است که نشان می دهد بودجه شهرداری تبریز در سال های اخیر به صورت عملیاتی و واقعی تدوین شده است.  

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار