معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اجرای ناقص رمپ و لوپ نقش بسزایی در افرایش ترافیک دارد، گفت: برخی از مشکلات شهری که نیمه کاره هستند به شهرداری تحمیل می‌شوند اما در صورت اتمام این موارد، شاهد ترافیک‌روان‌تری خواهیم بود.
کد خبر: ۱۱۴۹۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵ 15 January 2024

به گزارش تابناک تبریز، جبار علی ذاکری امروز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای شهر تبریز اظهار کرد: امسال گام‌های موثری در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه در بخش توسعه زیرساخت‌های قطار شهری و سرمایه‌گذاری رقم خورده است که آثار آن سال‌های بعد مشهود خواهد بود.

وی با اشاره به انعقاد قرداد طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تبریز در سال‌جاری افزود: امیدواریم با تسریع اجرای این موضوع معضل موجود در بخش حمل و نقل و ترافیک شهری تبریز مرتفع شود، البته مطالعات کارشناسی این طرح زمان‌بر بوده و تا آن زمان با درایت شورا و شهرداری برنامه‌های میان‌مدت برای کاهش ترافیک شهری اجرا شود.

معاون امور عمرانی‌ استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه خط یک مترو تبریز از لحاظ اجرای پروژه‌های عمرانی احداث مسیر عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: در این خط بحث سرفاصله زمانی بین قطارها و تکمیل و رفع نواقص سیگنالینگ در دست اقدام است.

جبارعلی ذاکری متذکر شد: به‌کارگیری حمل و نقل ترکیبی  نقش موثری در کاهش ترافیک‌ در کنار ایجاد پارک سوارها از لحاظ توزیع مسافران شهری دارد.

ذاکری با قدردانی از اقدامات شورا ‌و شهرداری در نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی تصریح کرد: ورود اتوبوس‌های جدید به شهر و نوسازی تاکسی نتایج خوبی در شهر داشته است و امیدوارم امسال تاکسی‌های فرسوده از رده خارج شود.

وی، مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب، جزو بزرگترین پروژه مسیرگشایی در کلانشهرها خواند و یاد آور شد: وزارت راه و شهرسازی وزارت کشور توجه ویژه دارند.

ذاکری در ادامه اضافه کرد: نقطه نظرات کارشناسی در کمیسیون ماده پنج و شورای ترافیک استان در خصوص این پروژه احصا شده است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اجرای ناقص رمپ و لوپ نقش بسزایی در افرایش ترافیک دارد، گفت: برخی از مشکلات شهری که نیمه کاره هستند به شهرداری تحمیل می‌شوند اما در صورت اتمام این موارد، شاهد ترافیک‌روان‌تری خواهیم بود.

وی با قدردانی از  شورا و شهرداری و اداره برق به جهت اتمام پروژه تعریض اتوبان شهید کسایی در عرض ۶  ماه، بیان داشت: رمپ و لوپ‌های شهید کسایی بحثی است که ضرورت دارد هم راهداری و شهرداری در این حوزه ورود پیدا کنند.

شهردار تبریز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از همراهی و حمایت معاون امور عمرانی‌ استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص هماهنگی دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: برخی موضوعات و مسائل در رابطه با شرکت‌های خدمات‌رسان با شهرداری وجود دارد که نیازمند حل آن هستیم. طبق قانون هزینه هایی که در این حوزه انجام می گیرد، بر عهده شرکت های خدمات رسان است.

یعقوب هوشیار در خصوص تامین هزینه انشعابات در پروژه هایی که از وظایف اصلی شهرداری نیست، افزود: تلاش شهرداری اتمام پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن مانند تعریض اتوبان شهید کسایی است و حل موضوع در گرو تعامل و همکاری شرکت‌های خدمات رسان است.

به گفته هوشیار، طبق قانون درآمد پایدار برخی از هزینه‌ها بر عهده شرکت‌های خدمات‌رسان است ولی در برخی موارد شرکت‌ها هزینه را تقبل نمی‌کنند و این موضوع نیازمند بررسی و حل موضوع است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :